Genel

Evlilerle Sohbet Etmek Etik Dışı mı?

Sohbet sitelerinde en çok karşılaşılan olaylardan biri de evli beyefendilerin veya hanımefendilerin sohbet sitelerine giriş yaparak sohbet etmesidir. Aslında bu durum bir çok kullanıcı tarafından yadırgansa da, hala evli sohbet odalarında sohbet eden sayısı hiç de azımsanmayacak kadar görünüyor.

Evlilik hem dinimizde hem de kültürümüzde çok kutsal bir olaydır. Bu kutsallık ne yazık ki son dönemlerde bu kutsallığını kaybetmiş gibi görünüyor. Son yıllarda boşanma sayısındaki artış da bunun en büyük göstergesi.

Genele baktığımızda boşanma sebeplerinin bir çoğu internet ortamında oluşan arkadaşlıkların yol açtığı görülmekte. Zamanla birbirinden soğuyan çiftler kendilerini yeni insanlara tanımaya yöneltiyor. Bu durum da kötü giden bir evliliğin daha kötü gitmesine neden oluyor.

Evli Sohbet Odalarında Sohbet Etmek

Evli sohbet odaları, mynet sohbet kanalında da bulunan sohbet odalarından biridir. Sitemizde bulunan sohbet odaları bizlere etik gelmediği için bir süre sonra kapatılmıştır. Evlilik gibi kutsal bir olayın bu denli ayaklar altına alınması yönetimimiz tarafından uygun görülmemiştir.

Buna rağmen sunucumuzda evli erkekler ve kadınlar bulunmakta ve sohbet etmeye devam etmektedir. Evliliğin kutsallığını unutmamız gerekmektedir.

Eğer amaç sadece sohbet etmek ve kafa dağıtmak ise bu durum elbette hoş karşılanabilir ama özellikler erkek sohbet kullanıcılarının sohbet etmekten daha çok gerçek ilişkilere yönelme çabası hiç de etik bir davranış olmamaktadır.

Lütfen mynet sohbet odalarında evli iseniz ve amacınız sohbet etmek değilse bulunmayınız. Bu durum bize etik gelmemektedir.

Comments